Yönetim Kurulu

Kazım ALBAYRAK – Yönetim Kurulu Başkanı

Kazım ALBAYRAK – Yönetim Kurulu Başkanı, Pay Sahibi

Kazım Albayrak, 1962 yılında Trabzon/Of’ta doğmuş olup lise mezunudur. 1980 yılında personel taşımacılığı işi ile ticari hayata başlamış olup Albayrak Grubu’nun personel taşıma, araç kiralama ve turizm işlerini yürütmektedir.

Personel taşıma ve araç kiralama faaliyetleri ile iştigal eden Albayrak Toplu Taşıma A.Ş. ve Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanıdır.

Akaryakıt istasyonu işletmeciliği faaliyetleri ile iştigal eden Dolu Akaryakıt A.Ş. firmasının yönetim kurulu başkanıdır. Ayrıca, aynı sektörde faaliyet gösteren Free Akaryakıt Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. ile Free Lojistik Akaryakıt Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti.’nin şirket müdürüdür.

Araç üstü ekipman ve temizlik makineleri imal eden Kademe Atık Teknolojileri Sanayi A.Ş.’de 2015 yılından beri yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Katı atık toplama, taşıma ve yönetimi faaliyeti ile iştigal eden Avrasya Atık Yönetimi A.Ş. ve Marka Atık Yönetimi A.Ş. şirketlerinde yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Ayrıca, katı atık toplama, taşıma ve yönetimi faaliyeti ile iştigal eden ve katı atık yönetimi araçları kiralayan Yeşil Adamlar Atık Yönetimi ve Taşımacılık A.Ş. yönetim kurulu üyesidir.

Gayrimenkul geliştirme ve inşaat faaliyetlerini yürüten Albayrak Taşınmaz Geliştirme A.Ş.’nin 2017 yılından bu yana yönetim kurulu üyesidir.

Turizm sektöründe faaliyet gösteren ve Giresun Koçkayası’nda Birun Kümbet Dağ Evi’ni işleten Birun Otelcilik A.Ş. yönetim kurulu başkanıdır.

Ulusal ölçekte günlük yayınlanmakta olan Yeni Şafak Gazetesi’nin sahibi Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.’nin 2013 yılından bu yana yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca, Albayrak Medya Grubu’nda kitap ve dergi basım, yayın faaliyeti ile iştigal eden Ketebe Kitap ve Dergi Yayıncılığı A.Ş. yönetim kurulu başkanıdır.

Mesut Muhammet ALBAYRAK – Yönetim Kurulu Üyesi

Mesut Muhammet ALBAYRAK – Yönetim Kurulu Üyesi, Pay Sahibi

Mesut Muhammet Albayrak, 1981 yılında Trabzon/Of’ta doğmuş olup İşletme Bölümü mezunudur. 2000 yılında Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret A.Ş.’de ticari hayata başlamıştır.

Yurt içinde ve yurt dışında (Arnavutluk, Pakistan, Somali, Gine) inşaat, taahhüt, liman hizmetleri, atık yönetimi, turizm ve taşımacılık alanlarında faaliyette bulunan Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret A.Ş.’nin 2002 yılından bu yana yönetim kurulu üyesidir.

Karadeniz’in önemli limanlarından Trabzon Limanı’nı işleten ve halka açık statüdeki tek liman olan Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.’nin 2014 yılından bu yana yönetim kurulu üyesidir.

Halka açık olup Tümosan marka traktörlerin üretimini yapan, ayrıca iştirakleri ile birlikte döküm, savunma sanayi, teknoloji geliştirme işleri ile iştigal eden Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş.’nin yönetim kurulu üyesidir. Tümosan Motor’un konsolide ettiği TTM Tümosan Teknoloji Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tümosan Teknoloji Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de de yönetim kurulu üyesidir.

Katı atık toplama, taşıma ve yönetimi faaliyeti ile iştigal eden ve katı atık yönetimi araçları kiralayan Yeşil Adamlar Atık Yönetimi ve Taşımacılık A.Ş.’nin 2015 yılından bu yana yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca, Gine-Konakri’de katı atık toplama ve taşıma faaliyeti ile iştigal eden Yesil Adamlar Gestion De Dechets-Sarlu yönetim kurulu başkanıdır.

Balıkesir’de kurulan, 2019 yılında üretime başlayan kâğıt fabrikası Varaka Kâğıt Sanayi A.Ş.’nin yönetim kurulu üyesidir.

Yurt içi ve yurt dışında trafik denetleme sistemleri kurulum ve işletmesinde faaliyet gösteren Rasat Trafik Çözümleri A.Ş. ve Kuzatuv Trafik Yazılım Donanım Entegrasyon Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. yönetim kurulu başkanıdır.

Albayrak Grubu’nun bilgi işlem ve merkezi hizmetler şirketi olan Albil Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş. yönetim kurulu üyesidir.

Albayrak Yayın Holding A.Ş. yönetim kurulu üyesi olup yayın holding iştirakleri olan ulusal ölçekte günlük yayınlanmakta olan Yeni Şafak Gazetesi’nin sahibi Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.’nin, TVNET kanalında yayın yapan Net Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, kitap ve dergi basım, yayın faaliyeti ile iştigal eden Ketebe Kitap ve Dergi Yayıncılığı A.Ş.’nin ve dağıtım faaliyet ile iştigal eden Birlikte Dağıtım A.Ş.’nin Yönetim Kurulu üyesidir.

Faruk ALBAYRAK – Yönetim Kurulu Üyesi

Faruk ALBAYRAK – Yönetim Kurulu Üyesi

Faruk Albayrak, 1978 yılında Trabzon/Of’ta doğmuş olup lise mezunudur. 2000 yılında Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret A.Ş.’de ticari hayata başlamıştır

Yurt içinde ve yurt dışında (Arnavutluk, Pakistan, Somali, Gine) inşaat taahhüt, liman hizmetleri, atık yönetimi, turizm ve taşımacılık alanlarında faaliyette bulunan Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret A.Ş.’nin 2002 yılından bu yana yönetim kurulu üyesidir

Karadeniz’in önemli limanlarından Trabzon Limanı’nı işleten ve halka açık statüdeki tek liman olan Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.’nin 2014 yılından bu yana yönetim kurulu üyesidir.

Halka açık olup Tümosan marka traktörlerin üretimini yapan, ayrıca iştirakleri ile birlikte döküm, savunma sanayi, teknoloji geliştirme işleri ile iştigal eden Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş.’nin yönetim kurulu üyesidir. Tümosan Motor’un konsolide ettiği TTM Tümosan Teknoloji Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tümosan Teknoloji Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de de yönetim kurulu üyesidir.

Katı atık toplama, taşıma ve yönetimi faaliyeti ile iştigal eden ve katı atık yönetimi araçları kiralayan Yeşil Adamlar Atık Yönetimi ve Taşımacılık A.Ş.’nin 2015 yılından bu yana yönetim kurulu üyesidir.

Aynı sektördeki Avrasya Atık Yönetimi A.Ş.’nin ve Marka Atık Yönetimi A.Ş.’nin yönetim kurulu üyesidir.

Gine-Konakri’de katı atık toplama ve taşıma faaliyeti ile iştigal eden Yesil Adamlar Gestion De Dechets-Sarlu yönetim kurulu başkan vekilidir.

Atık geri dönüşüm sektöründe lisanslı kuruluş olan Bayfa Geri Dönüşüm Turizm Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nde şirket müdürüdür.

Maden sektöründe faaliyet gösteren Ağa Maden İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nin şirket müdürüdür.

Hamza ALBAYRAK – Yönetim Kurulu Üyesi

Hamza ALBAYRAK – Yönetim Kurulu Üyesi

Hamza Albayrak, 1992 yılında İstanbul/Fatih’te doğmuş olup İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Fakültesinde öğrencidir. Albayrak Grubu’nun gayrimenkul geliştirme, pazarlama, yönetim ve lojistik işleriyle ilgilenmektedir.

2009 yılında Albayrak Grubu’nda çalışmaya başlamıştır.

Albayrak Grubu’nun bilgi işlem, teknoloji tedarik ve merkezi hizmetler şirketi olan Albil Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş.’nin 2021 yılından itibaren yönetim kurulu üyesidir.

Gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda faaliyet gösteren Albayrak Grubu’nun lojistik firması Nakil Lojistik A.Ş.’nin 2022 yılından bu yana yönetim kurulu üyesidir.

Süleyman ÇAKIR – Yönetim Kurulu Üyesi

Süleyman ÇAKIR – Yönetim Kurulu Üyesi

Albayrak Grubu’nda, uzun yıllar muhasebe müdürü olarak görev yapmıştır. Emekli olmasını müteakip, 2020 yılından itibaren Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Şirket dışında, Ballıca Madencilik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ile İra Maden Lojistik Sanayi Ticaret Ltd. Şti.’nin pay sahibi ve müdürüdür.